פרשת החייל היורה מחברון

עדכונים שוטפים בנושא פרשת החייל היורה מחברון

  סניגורו של החייל, עו"ד אילן כץ, הביע אתמול שביעות רצון מסוימת מהחלטת בית הדין. לטענתו, העובדה שמעצר החייל הוארך רק ביומיים, "למרות טענות התביעה הצבאית, מצביעה על כך כי בית הדין הצבאי, בניגוד לגורמים פוליטיים, אינו נגרר ללינץ' התקשורתי שמבוצע מצד אותם גורמים נגד מרשנו". סניגור נוסף של החייל, עו"ד בנימין מלכא, מסר כי "בית הדין אישר כי הראיות לא חד־משמעיות והדבר מדבר בעד עצמו".
  ובשעה שבאולם התקיים דיון מתוח, גם מחוצה לו הרוחות סערו: כמה מאות מפגינים קראו לשחרר את החייל "הגיבור", קראו קריאות "כהנא חי" וגינו את שר הביטחון ודובר צה"ל.
  המפגינים, אגב, לא היו היחידים שגינו אתמול את השר משה יעלון. גם יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שהגיע להביע תמיכה בחייל, השתמש במילים חריפות. "באנו לכאן על מנת לפחות לאזן את ההתערבות הבוטה של ראש הממשלה ושר הביטחון", אמר, "זה חייל שנשלח על ידי עם ישראל להגן על עם ישראל, וגם אם הוא טועה, לא יכול להיות שכולם יפקירו אותו ויאשימו אותו ברצח". בדיון התייצבו גם חברו של ליברמן למפלגה ח"כ עודד פורר, וכן ח"כ אורן חזן (ליכוד) והח"כ לשעבר שרון גל.

  עורך הדין, אילן כץ, העומד בראש צוות ההגנה של החייל שירה במחבל לאחר הפיגוע בחברון, התארח היום (רביעי) בתכנית הבוקר של אורלי וגיא ואמר כי לא יסכימו שהחייל יועמד לדין בגין הריגה.
  "אני מקווה שלא תהיה כל העמדה לדין", אמר עורך הדין, "אבל אנחנו בכל מקרה לא נסכים לשום פשרה בעבירה של הריגה. אין כל יסוד להאשים אותו בעבירות המתה, לכל היותר מדובר בטעות בשיקול דעת".

  החלטה להאריך את מעצר החייל ביומיים:

   ח"כ ליברמן אמר בסיום הדון ש"התביעה הצבאית התרסקה לרסיסים, אפילו אין סעיף חשד". הוא כינה את שהתרחש "תיאטרון אבסורד", והאשים את שר הביטחון: "החמור ביותר – חוקר מצ"ח אומר שאסור לו לראות את ממצאי התחקיר המבצעי שאתמול יעלון פירט ממנו מעל דוכן הכנסת. אני לא סומך על יעלון. הוא פירט בניגוד לחוק ולפקודות את ממצאי התחקיר המבצעי והתערב בהליך שיפוטי. יעלון עבר עבירה חמורה על החוק כדי להציל עצמו".

   עו"ד אילן כץ, העיר ש"רשויות החקירה ורשויות המשפט במדינת ישראל כפופות לאותה מערכת נורמות וחוקים. לא ייתכן שעניינו של חייל צה"ל יהיה חמור יותר משוטר או סוהר. היו מקרים רק באחרונה ששם היה חשד לירי שלא כדין, ואנשים שוחררו, או לא נעצרו, כמו האירוע ביפו".

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4784703,00.html
   צל"ש – טר"ש

    Kobi-Mor

    קובי מור – הגיבור של דימונה – 4.2.2008, חיסל את המחבל עם חגורת הנפץ.
    https://youtu.be/Yf0eX18IlgA

    אלי ישי: "התנהלות ממשלת ישראל בסוגיית החייל היא בושה. כשהבטחנו לשמור על הממשלה מימין, התכוונו גם לזה."

    Eli-Ishai

    https://www.facebook.com/EliyahuYishai/?fref=nf

    תא"ל במילואים שמוליק זכאי כתב: "גם אני לא רוצה צבא שמתבהם, אבל אני גם לא רוצה צבא לא נחוש וחסר עמוד שדרה". מפקד אוגדת עזה לשעבר, שסיים את דרכו בצבא לאחר שיעלון כרמטכ"ל הורה לו את הדרך החוצה, כתב עוד: "היחס אל החייל מחפיר ולוקה בצביעות ובחוסר מקצועיות. התגובה ההיסטרית מעוררת מחשבה נוגה על יכולתנו לעמוד בלחצים. היחס כלפינו, הציבור ששואל שאלות מוצדקות מדוע חייל נחשד ברצח, פשוט מעליב". הוא הסביר כי לכל היותר מדובר בטעות בשיקול דעתו של החייל.

    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4784397,00.html

    ראיון בערוץ הראשון לפני דיון הארכת המעצר השני 29/03/2016    תדע כל אם עברייה שמסרה גורל בניה לידי מפקדים הראויים לכך.

    תדע כל אם עברייה שמסרה גורל בניה לידי מפקדים הראויים לכך.

    "מי אתה? אותו גורם צבאי בכיר רשמי, "בעל התעוזה", אשר מדליף מידע מחקירות מצ"ח על המקרה, בנוגע לפעילות מיטב בננו אשר מוסרים נפשם על הגנת המולדת!"
    אולי החייל צדק במעשיו? אולי הוא פעל מתוך הבנת המצב בשטח ובהחלטה של שנייה, הציל חיי חיילים רבים אחרים?
    כולנו יודעים כי צל"ש – טר"ש הם תארים קרובים להחריד.
    "תדע כל אם עברייה כי מסרה בנייה למפקדים הראויים לכך" היא הכתובת בבית הספר לקצינים, טוב אם ראשי הפיקוד העליון יפעלו על פיהם.
    מי מעז להדליף מידע מהחקירה ולהיות מצוטט כ "גורם צבאי בכיר רשמי" לאחר שפוליטיקאים בכירים חטפו ביקורת נוקבת על דבריהם בנושא.
    כל אדם, גם מרשי, זכאי למשפט צדק!

    גבי גזית – רדיו 103FM – רדיו ללא הפסקה

    חייל ירה למוות במחבל ששכב שרוע על הרצפה בחברון, וכעת הוא חשוד ברצח – עו"ד אילן כ"ץ, המייצג את החייל, מדבר על המקרה – "לדעתי החשד יתפוגג בימים הקרובים"
    27/03/2016

    Liberman

    http://www.kikar.co.il/195889.html

    "נעשה לחייל משפט שדה ועוד בטרם נסתיימה חקירת הארוע כבר קובעים ראש הממשלה ושר הביטחון שהוא נהג בניגוד לערכי צה"ל ויש למצות עימו את הדין", אומר ליברמן.
    ליברמן מוסיף ותוהה: "האם ייתכן מצב ששרת המשפטים תתייחס בפומבי ותחרוץ דין של נאשם בטרם משפט? באותה מידה אסור היה לרה"מ ולשר הביטחון לומר את הדברים שאמרו ולפגוע בסיכוייו של החייל לקבל חקירה הוגנת ולא לינץ' תקשורתי".
    בסיום דבריו, תקף ליברמן את נתניהו ויעלון ואמר כי "ראש הממשלה ושר הביטחון מחפשים את תמיכתם של יפי הנפש והפכו לפרזנטורים של ארגון 'בצלם'".